Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Malinie

Uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Malinie

Dnia 18 listopada w Malinie odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorem przedsięwzięcia byli: Miejscowy Ośrodek Polaków na czele z panią Katarzyną Rudenko oraz Dom Polski w Żytomierzu.

Uroczystość zaczęła się od mszy świętej w intencji Ojczyzny, którą odprawił proboszcz parafii pw. św. Anna ks. Krzysztof Dulęba. Spotkanie kontynuowano w restauracji z udziałem członków Malińskiego Stowarzyszenia Polaków im. H. Sienkiewicza, przedstawicieli władz lokalnych, oraz gości z Żytomierza i Winnicy.

Swoją obecnością przedsięwzięcie zaszczycili przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Winnicy wicekonsulowie – p. Joanna Szeliga i p. Tomasz Sipowski. Uroczystość otworzyła prezes p. Katarzyna Rudenko. Następnie życzenia z okazji 100-lecia Niepodległości złożyła wicekonsul p. Joanna Szeliga. Gratulacje dla polskiej społeczności Malina skierował mer miasta pan Oleksij Szostak. Dyrektor Domu Polskiego w Żytomierzu pani Irena Perszko wręczyła podziękowanie w imieniu Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” dla pani Katarzyny Rudenko za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju kultury i tradycji polskich w regionie.

Nie zabrakło na uroczystości także poezji patriotycznej w wykonaniu uczniów miejscowej polskiej szkółki sobotnio-niedzielnej. Następnie  uczestnicy uroczystości wysłuchali koncertu polskich pieśni wykonanych przez Żytomierski Polski Chór Kameralny im. J. Zarębskiego pod kierownictwem pana Jana Krasowskiego.

Przedsięwzięcie zostało objęte wsparciem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych z Kancelarii Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Dom Polski w Żytomierzu, 23 listopada 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code