Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Uroczystości Niepodległościowe na Sobotnich Kółkach Twórczych w Żytomierzu

Uroczystości Niepodległościowe na Sobotnich Kółkach Twórczych w Żytomierzu

W wyjątkowym dniu 11 listopada 2018 r. o godzinie 11.00 na Sali Biblioteki Dziecięcej w Żytomierzu zebrali się uczniowie Sobotnich Kółek Twórczych ich rodzice i rodzeństwo, dziadkowie, nauczyciele żeby w szczególny sposób uczcić 100. lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość zaczęła się od wspólnego odśpiewania hymnów narodowych, hymnu Unii Europejskiej „Oda do radości” oraz „Roty”.

Następnie starsi uczniowie Kółek uczestniczyli w grze intelektualnej. W formacie konkursów przypomnieliśmy sobie o głównych wydarzeniach w historii Polski, o wybitnych postaciach, które tę historię tworzyły. Nie zabrakło i wesołych konkursów z czytania i tłumaczenia łamańców językowych. Zwycięzcom i uczestnikom gier przedstawiciele Domu Polskiego wręczyli prezenty i słodycze. Następnie polską poezję patriotyczną recytowały Anna Obodzińska i Sofia Sennyk.

Dziecięcy Zespół Wokalny „Kwiaty” pod akompaniament p. Larysy Bojko zaprezentował wspaniały koncert. Zabrzmiały polskie pieśni patriotyczne „Święta miłości kochanej ojczyzny”, „Cześć polskiej ziemi”, „Kocham cię Polsko”. Nie zabrakło także wesołych piosenek dziecięcych „Każdy miesiąc kolor ma”, „Kukułeczka”. Na zakończenie koncertu wszscy wspólnie zaśpiewali „Polskie kwiaty”. Dyrektor Domu Polskiego dr Irena Perszko wręczyła p. Larysie Bojko podziękowanie od Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” za aktywną działalność na rzecz rozwoju i popularyzacji kultury polskiej.

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości na Sobotnich Kółkach Twórczych obył się także konkurs rysunku patriotycznego. Starsi uczniowie wraz z nauczycielami złożyły kwiaty do tablicy pamiątkowej Lechowi Kaczyńskiemu.

Dom Polski w Żytomierzu, 13 listopada 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code