Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Uroczystości Niepodległościowe w winnickim okręgu konsularnym (uaktualnione)

Uroczystości Niepodległościowe w winnickim okręgu konsularnym (uaktualnione)

Zdjęcie pobrano z http://polskalokalna.pl/wiadomosci/mazowieckie/warszawa/news/w-swieto-niepodleglosci-marsz-blokada-koncert,1717946,3319Miasto Chmielnicki zaczyna świętować Dzień Niepodległości Polski już 8 listopada. W tym dniu w filharmonii obwodowej odbędzie się uroczysty koncert z udziałem zespołu artystycznego z Tarnowa oraz miejscowych mistrzów muzyki instrumentalnej. Początek koncertu o 18.30. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani.

Żytomierz. 16.00. Filharmonia obwodowa stanie się miejscem, gdzie z okazji Uroczystości Niepodległościowych zagra Reprezentacyjna Orkiestra Polskich Sił Powietrznych. Wystąpi Ambasador RP w Ukrainie Henryk Litwin oraz płk Zbigniewa Sadek – Szef Oddziału Wychowawczego Dowództwa Sił Powietrznych. Na koncert zaproszeni są członkowie stowarzyszeń polskich obwodu Żytomierskiego, duchowieństwo oraz przedstawiciele miejscowych władz. Wstęp po okazaniu wejściówek (zaproszenia indywidualne i nie do rozpowszechniania).

11 listopada uroczystości niepodległościowe przeniosą się do Winnicy. 12.00. Msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele Miłosierdzia Bożego (oprawa muzyczna Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych). Bezpośrednio po mszy złożenie kwiatów przy pomniku Jana Pawła II przy kościele.

O 16.00 w filharmonii winnickiej odbędzie się uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości Polski. Zagra Orkiestra Reprezentacyjna Polskich Sił Powietrznych oraz wystąpi Konsul Generalny RP w Winnicy Krzysztof Świderek i płk Zbigniew Sadek – Szef Oddziału Wychowawczego Dowództwa Sił Powietrznych. Wstęp po okazaniu wejściówek (zaproszenia indywidualne i nie do rozpowszechniania).

Organizatorem imprez niepodległościowych wystąpił Winnicki KG RP.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code