Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Uroczystość w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu

Uroczystość w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu

Pomnika Jana Pawła II przy Sanktuarium w DowbyszuW sobotę, 15 października w Dowbyszu odbyła się uroczystość Matki Bożej Fatimskiej. Liturgię w dowbyskim Sanktuarium po raz pierwszy celebrował biskup Bronisław Bernacki, ordynariusz diecezji odesko-symferopolskiej.

Podczas złożenia darów Bożych przez Antoniego i Romana Skakowskich, ofiarowano koronę Matki Bożej, która jest tylko częścią przyszłego ołtarza, który będzie można zobaczyć 17 czerwca 2017 roku, kiedy kościół zostanie konsekrowany.

Po mszy świętej odbyła się tradycyjna procesja centralnymi ulicami Dowbysza z figurą Matki Bożej Fatimskiej i modlitwą różańcową.

W uroczystości Fatimskiej wzięli udział także o. Wiktor Wąsowicz, dziekan doniecki, który był więźniem prorosyjskich separatystów oraz ks. Leonardo Aduszkewycz, proboszcz Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Mariupolu, gdzie za 800 metrów od kościoła już zaczynają się okopy.

Na zakończenie ceremonii została poświęcona figura papieża Jana Pawła II. Pomnik Papieżowi Polakowi został w sierpniu przekazany przez motocyklistów polskich Rajdu Katyńskiego. Po poświęceniu pomnika odśpiewano hymn Te Deum laudamus, biskup Bernacki błogosławił wszystkich obecnych.

Walentyna Jusupowa. Zdjęcia: http://dovbysh-fatima.org.ua/ , 19.10.16 r.