Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Uroczystość ostatniego dzwonka na zajęciach Sobotnich Kółek Twórczych w Domu Polskim

Uroczystość ostatniego dzwonka na zajęciach Sobotnich Kółek Twórczych w Domu Polskim

29 maja w sali Dziecięcej Biblioteki Obwodowej zebrałi się słuchacze Sobotnich Kółek Twórczych, żeby wraz z nauczycielami i rodzicami pożegnać kolejny rok szkolny. Sobotnie Kółka Twórcze w żytomierskim Domu Polskim cieszą się wielką popularnością. W ciągu roku w zajęciach w ramach Kółek brało czynny udział 130 uczniów w wieku 7-14 lat.

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniowie prezentowałi swoje talenty i nabyte umiejętności recytując poezję polską, wykonują na instrumentach muzycznych kompozycje instrumentalne a także wykonali ludowe i balowe tańce.

Kółko teatralne pod opieką pani Katarzyny Łufarenko zaprezentowało mini-spektakl „Dobry uczynek”. A wokalny zespół „Kwiaty” pod kierownictwem Łarysy Bojko cieszył zebranych gości nowymi piosenkami.

W ramach uroczystości uczestnicy kółek otrzymali dyplomy. W roku 2016 wyróżnienia za wyjątkowe osiągnięcia w nauce języka polskiego (nauczycieli – Jana Kaminska-Kurnosow i Julia Nowicka) w kategoriach – czytanie, pisownia, mówienie otrzymało 20 uczniów w grupach zaawansowanych i 20 – w grupach początkujących. Także dyplomami i prezentami od Domu Polskiego odznaczono aktywnych uczestników Kółka teatralnego oraz uczestników zespołu wokalnego „Kwiaty”.

Najwięcej dyplomów otrzymali uczniowie za aktywność na zajęciach rysowania,na które w tym roku uczęszczało około 60 osób (nauczyciel – Anna Fedorczenko).

Życzymy słuchaczom Sobotnich Kółek Twórczych pogodnego lata, dobrego odpoczynku i do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Dom Polski w Żytomierzu, K.B.,  31.05.16 r.


{morfeo 1195}

{youtube}{/youtube}