Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej na Podolu i Żytomierszczyźnie (uaktualnione x 2)

Upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej na Podolu i Żytomierszczyźnie (uaktualnione x 2)

Zdjęcie pobrano z fakt.pl10 kwietnia 2013 roku w chmielnickim kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 19.00 odbędzie się msza święta w intencji 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, w tym prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii. Oprawę muzyczną nabożeństwa wykona chmielnicki municypalny chór pod kierownictwem Igora Cmura. Celebrować mszę będzie biskup ordynariusz diecezji kamieniecko – podolskiej Leon Dubrawski.

Dom Polski w Żytomierzu zaprasza na wieczór-requiem ku czci pamięci ofiar zbrodni Katyńskiej 1940 roku oraz ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 2010 roku. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia 2013 roku o godz. 17.00 w Domu Polskim.

Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie i Kapelania Polaków na Żytomierszczyźnie zaprasza 10 kwietnia do katedralnego kościoła św. Zofii, by wziąć udział w mszy, poświęconej pamięci ofiar stalinowskich represji (18.00) a o 19.00 – na koncert-requiem, poświęcony ofiarom Katyńskiej Tragedii. Wystąpią zespoły „Dzwoneczki”, „Koroliski”, „Poleskie sokoły”, „Malwy”, katedralny chór, kameralny zespół im. I. F. Dobrzyńskiego.

W związku z rocznicą katastrofy smoleńskiej oraz z niedawno przeżywaną rocznicą śmierci Polaka Jana Pawła II KG RP w Winnicy zaprasza serdecznie na wspomnieniową (również za ofiary mordu katyńskiego) mszę świętą w Kościele oo. kapucynów w Winnicy przy ulicy Sobornej w środę 10 kwietnia 2013 r., o godz. 18.30.

Redakcja,HP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code