Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Uniwersytet Żytomierski zacieśnia współpracę z bydgoskim partnerem

Uniwersytet Żytomierski zacieśnia współpracę z bydgoskim partnerem

W dniach 21-22 kwietnia w Żytomierzu wykład dla studentów, wykładowców oraz członków Studenckiego Klubu Polskiego wygłosiła dr hab. Hanna Liberska, prof. nadzw. Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W ramach pobytu w stolicy Wschodniego Wołynia pani profesor spotkała się z rektorem Państwowego Uniwersytetu im. I. Franki Petrem Sauchem, wygłosiła otwarte wykłady dla studentów, doktorantów i pracowników wydziału pt.: „Mieszkać samemu, czy mieszkać w parze: wspólności i różnice” oraz „Tożsamość współczesnej młodzieży: mnóstwo możliwości i ograniczenia”. Dla wykładowców wydziału psychologicznego zorganizowano okrągły stół, gdzie nadarzyła się możliwość omówienia i porównania funkcjonowania systemów edukacji wyższej w Polsce i na Ukrainie. Także rozmawiano na temat perspektyw międzynarodowej współpracy międzyuczelnianej w przyszłości.

W czasie wolnym, pani Profesor zwiedziła Żytomierz. Wycieczkę dla gościa z Bydgoszczy przeprowadziła Julia Nowicka, historyk, nauczyciel j. polskiego. Zwiedzono m. in. – Muzeum Kosmonautyki, Muzeum Ukraińskiej Kultury, gdzie jest zebrana informacja o wybitnych mieszkańcach Żytomierza oraz o ukraińskiej kulturze; najstarszy kościół w Żytomierzu, kościół św. Zofii.

Współpraca wydziału socjalno-psychologicznego Uniwersytetu im. I. Franki w Żytomierzu z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczu rozpoczęła się w 2015 roku.

mgr Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, K.B.,  27.04.16 r.

 

Hanna Liberska po prawej