Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Uniwersytet Łódzki zaprasza na studia! Wprowadzono zniżki dla obywateli Ukrainy!

Uniwersytet Łódzki zaprasza na studia! Wprowadzono zniżki dla obywateli Ukrainy!

Uniwersytet Łódzki jest państwową uczelnią wyższą założoną w 1945 roku i jedną z wiodących uczelni wyższych w Polsce. W skład Uniwersytetu wchodzi 13 wydziałów oferujących programy nauczania na 70 kierunkach i 182 specjalnościach.

W swojej ofercie Uniwersytet prowadzi także studia doktoranckie, ponad 70 studiów podyplomowych, w tym studia MBA, oraz finansowane przez EFS. Każdego roku około 10 000 studentów UŁ kończy studia i zdobywa wyższe wykształcenie. Biorąc pod uwagą wymianę w ramach programu Erasmus+, studenci naszej uczelni to obywatele ponad 80 różnych krajów świata.

Na Uniwersytecie Łódzkim wykłada około 2 222  nauczycieli akademickich, z których 580 posiada najwyższy stopień naukowy. Ponadto, studiuje tu blisko 40 000 studentów uczęszczając na zajęcia na różnych wydziałach. Zainteresowanie studiami na UŁ jest spowodowane nie tylko wysokim poziomem nauczania, ale również bogatą ofertą nowoczesnych programów studiów w języku polskim, angielskim i francuskim, a także dostosowaniem oferty do zmieniających się potrzeb rynku pracy. Współpraca międzynarodowa jest dla Uniwersytetu sposobem wsparcia własnego rozwoju i kontynuacją tradycji miasta. Nasza instytucję regularnie odwiedzają znane osobistości, politycy, biznesmeni i przedstawiciele świata kultury z Polski oraz z zagranicy. Uniwersytet tradycyjnie zajmuje czołowe miejsca w znaczących rankingach wśród najlepszych uczelni wyższych w Polsce. W szczególności wyróżniamy się w takich dziedzinach  jak: zarządzanie, prawo i ekonomia. Jako jedna z czterech uczelni w Polsce jesteśmy obecni w światowych rankingach takich jak QS World University Ranking.

Senat Uniwersytetu Łódzkiego podjął uchwałę, w myśl której obywatele Ukrainy, którzy będą aplikowali na studia stacjonarne w języku polskim w roku akademickim 2015/2016 i nie posiadają Karty Polaka, otrzymają zniżkę w opłatach za naukę w wysokości 50% (1000-1500 Euro). Natomiast osoby, studiujące zaocznie lub w języku angielskim zapłacą jeszcze mniej – tyle, ile obywatele polscy (500-2200 Euro).

Uniwersytet Łódzki może się poszczycić najstarszą i najbardziej rozpoznawalną Szkołą Języka Polskiego dla Cudzoziemców w Polsce, którą od 1952 r. ukończyło ponad 22 000 studentów. Szkoła prowadzi miesięczne, 5-miesięczne i 9-miesięczne kursy przygotowujące zagranicznych kandydatów do podjęcia studiów w Polsce.  Szkoła oferuje kursy języka polskiego od podstaw, jak również tematyczne kursy w następujących dziedzinach: historia, geografia, biologia, chemia, fizyka, matematyka i filozofia. Celem szkoły jest m.in. wyposażenie potencjalnych studentów w wiedzę niezbędną do studiowania na polskich uczelniach wyższych.
Miasto Łódź znajduje się w samym sercu Polski, na skrzyżowaniu wielu ważnych europejskich szlaków. Łódź jest położona jedynie 125 km od stolicy Polski – Warszawy. Jest to trzecie pod względem wielkości miasto w Polsce.

Przemysłowa historia Łodzi została naznaczona obecnością czterech narodowości. Polscy, żydowscy, niemieccy i rosyjscy tutejsi mieszkańcy miasta przyczynili się do powstania bogatego i wielorakiego tła kulturowego miasta, które Uniwersytet stara się utrzymać. Lokalna architektura oraz historia przyciągają ogromną ilość turystów. Historia Łodzi jest związana z szybkim XIX-wiecznym rozwojem przemysłu włókienniczego, kiedy to miejscowość została nazwana miastem fabrycznych kominów i Ziemią Obiecaną. Łódź jest także kolebką polskiej kinematografii, z którą związane są tak wspaniałe osobistości jak Roman Polański, czy Krzysztof Kieślowski.

Każdy student może otrzymać miejsce w akademiku. Uniwersytet posiada 4000 miejsc w 10 Domach Studenckich. Wysoki standard akademika i wspaniała atmosfera z pewnością pomoże przejść przez studia z wysoką satysfakcją. Koszt akademika to 280-400 złotych.

Jak aplikować – należy skontaktować się z Biurem Współpracy z Zagranicą
www.iso.uni.lodz.pl, e-mail: [email protected], tel: +48 635 42 37
Studencka Aplikacja Mobilna: http://smart.uni.lodz.pl/en
Facebook: https://www.facebook.com/polishuniversity?fref=ts
vKontakte: http://vk.com/uni_of_lodz