Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Ukrposhta obniży taryfy za paczki do Polski o 75 proc.

Ukrposhta obniży taryfy za paczki do Polski o 75 proc.

Fot. Ukrposhta.ua

Dyrektor generalny „Ukrposhty” Ihor Smilyanskyj poinformował, że taryfy za wysyłanie paczek do Polski za pośrednictwem usługi EMS zostaną obniżone o 75% już od stycznia 2023 roku.

„Podpisałem rozporządzenie, aby od 1 stycznia taryfy za wysyłanie paczek do Polski za pośrednictwem usługi EMS Ukrposhta zostały obniżone o 75 proc. Wysłanie paczki do 1 kg będzie kosztować około 6 dolarów / ≈ 240 hrywien. Można będzie wysłać ją w takiej taryfie do prawie każdego oddziału Poczty Polskiej. Czas dostawy to 7-14 dni” – zaznaczył.

Nowe taryfy będą dostępne dla ukraińskich przedsiębiorców, co poszerzy horyzonty sprzedaży ukraińskich produktów.

„Tak naprawdę to wierzchołek góry lodowej. Poprzedziły go żmudne prace, które rozpoczęły się z naszej inicjatywy i były poparte przez Prezydenta Ukrainy podczas licznych spotkań z Prezydentem RP. A teraz zostały już zrealizowane dzięki wspólna praca naszego najlepszego międzynarodowego zespołu we współpracy z Pocztą Polską. Dziękuję kolegom, którzy pojechali na spotkanie i sprawili, że nadawanie przesyłek stało się bardziej dostępne dla naszych obywateli!” – powiedział szef Ukrpoczty.

Słowo Polskie, 29 grudnia 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code