Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Ukraińsko-Polskie Dni Chirurgiczne we Lwowie

Ukraińsko-Polskie Dni Chirurgiczne we Lwowie

W stolicy Galicji Wschodniej odbyła się szósta z kolei konferencja naukowo-praktyczna pt. „Polsko-ukraińskie Dni Chirurgiczne”, udział w której wzięło 200 fachowców.

Podczas spotkania rozmawiano o typach dzisiejszych ran bojowych oraz medycynie katastrof. Zaprezentowano także wykłady na temat chirurgii bariatycznej, metabolicznej oraz żołądka. Zaproszeni na konferencję specjaliści z dziedziny medycyny mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym sprzętem medycznym i ratowniczym oraz lekami.

Burmistrz miasta Lwowa Andrij Sadowyj uhonorował specjalnymi odznaczeniami za osobisty wniosek we wsparcie międzynarodowej współpracy ukraińskich i polskich chirurgów – prof. Krystynę Sosadę ze Śląska oraz prof. Ninę Bojko i Borysa Bilińskiego ze Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego.

– Dla mnie to wielka cześć przebywać tutaj razem z wami. Chirurdzy są wspólnotą ludzi, którzy nigdy nie wiedzą, co na nich czeka jutro. Dlatego, jeżeli zapraszają mnie gdziekolwiek, staram się maksymalnie im pomagać. Cieszę się bardzo, że ukraińscy i polscy medycy zebrali się w naszym wspaniałym mieście, że podczas waszego spotkania wybrzmiało wiele wspaniałych idei, które zaowocują w przyszłości na korzyść dla medycyny naszego miasta i całej Ukrainy – powiedział Sadowyj.

Igor Gałuszczak, Lwów, 06.05.16 r.