Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraińskie służby zidentyfikowały inicjatora ostrzału KG RP w Łucku

Ukraińskie służby zidentyfikowały inicjatora ostrzału KG RP w Łucku

Fragment trasy, zablokowanej 29 marca przez domniemaną 'polską mniejszość'. Źródło: UNIANWedług Ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa ostrzał polskiego konsulatu w Łucku oraz prowokacji z udziałem „polskiej mniejszości” za Lwowem zostały zorganizowane przez lidera radykalnej rosyjskiej organizacji „Nażdak” Nikołaja Dulskiego.

W obecnej chwili Dulski znajduje się na terenie Rosyjskiej Federacji i jesz poszukiwany przez ukraińskie służby za groźbę zabójstwa.

Ta osoba jest znana od 2015 roku, od czasu kiedy prowadzi aktywną antyukraińską działalność. Ten sam Dulski miał stosunek do zorganizowania akcji protestu, które odbyły się 15 marca pod Centralną Komisją Wyborczą w Kijowie.

Mieszkania osób, wynajętych przez Nikołaja Dulskiego na Ukrainie zostały 30 marca przeszukane – trzy w Kijowie, trzy we Lwowie oraz jedno w Nietiszynie (obw. chmielnicki). Dwie osoby prawdopodobnie trafią do aresztu śledczego.

Słowo Polskie, 02.04.17 r.