Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ukraiński „Roshen” wszedł na polski rynek

Ukraiński „Roshen” wszedł na polski rynek

Źródło - http://www.roshen.pl/Producent słodyczy „Roshen”, należący do ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki został zarejestrowany w Jarosławiu i planuje w przeciągu pięciu najbliższych lat wejść do piątki liderów rynku. – Bardzo uważnie obserwujemy za pracą Wawela, Wedla, Coliana i Mieszka – powiedział kierownik Roshen Europe Artur Martyniuk.

W przeciągu ostatnich trzech tygodni firma ukraińskiego prezydenta aktywnie rekrutowała pracowników w Polsce – specjalistów ze sprzedaży, obsługi klienta, przedstawicieli handlowych, księgowych i tp.
– Wyjście na rynek marki, praktycznie nie znanej w naszym kraju, to bardzo kosztowny biznes, który wymaga także dużo czasu. Polska – to bardzo konkurencyjny obszar z mocną pozycją marek narodowych. Dużo zależy od poziomu inwestycji i oferty produktów – uważa dyrektor ze sprzedaży w firmie Lotte Wedel Maciej German.

Mocnym argumentem na korzyść produkcji Roshen mogą być bardzo niskie ceny. Oprócz tego fabryki, należące do prezydenta Poroszenki oferują 320 rodzajów produkcji i znajdują się na Ukrainie, Litwie oraz na Węgrzech. Do niedawna cukierki Roshen produkowano także w rosyjskim Lipiecku, jednak Rosjanie obłożyli je embargiem i aresztowali fabrykę Poroszenki w tym mieście.

Słowo Polskie, 24.06.15 r.