Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraiński parlament uznał Rosję za państwo-agresora

Ukraiński parlament uznał Rosję za państwo-agresora

Źródło - uainfo.org271 deputowanych poparło rezolucję uznającą Federację Rosyjską za państwo – agresora. Zrobili to prawie rok po rosyjskiej inwazji na Krymie. Rada Najwyższa już zwróciła się z prośbą o poparcie deklaracji do ONZ, PE i Rady Europy.

Tak nie może trwać nadal. W przeciągu ostatnich dwóch tygodni w wyniku ataków separatystów, wspieranych militarnie przez Rosję, w Wołnowasze, Doniecku i Mariupolu zginęło 50 cywilów – skomentowała projekt uchwały deputowana Samopomocy Anna Gopko.

Podobne zdanie ma Jurij Łucenko z Bloku Piotra Poroszenki. Według niego sytuacja na Donbasie w ostatnich tygodniach znacznie się pogorszyła, pokazał parlamentarzystom dwie legitymacje wojskowe Sergiejewa z Dagestanu – rosyjską i DRL – Właśnie tak Rosja robi „wojnę domową”, sądząc z dokumentów, które znajdują się przy ciałach zabitych okupantów – dodał.

W poniedziałek ukraiński rząd podjął decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na Donbasie, we wszystkich innych regionach Ukrainy ogłoszono stan podwyższonej bojowej gotowości.

Słowo Polskie, 27.01.15 r.