Jesteś tutaj: Home » inne » Ukraiński MSZ zaprotestował przeciwko zwlekaniu ze skasowaniem wiz

Ukraiński MSZ zaprotestował przeciwko zwlekaniu ze skasowaniem wiz

Źródło: UNIAN– Kolejne zwlekanie ze skasowaniem wiz dla Ukraińców jest niedopuszczalne. Ukraina wykonała wszystkie wymogi w ramach Planu działań odnośnie liberalizacji trybu wizowego dla Ukrainy. Powstały organy antykorupcyjne, które już na obecnym etapie pokazują swoją efektywność, wprowadzono system e-deklarowania dochodów – powiedziała zastępca ministra spraw zagranicznych Ukrainy z pytań integracji europejskiej Olena Zerkal podczas spotkania z przewodniczącym Przedstawicielstwa UE na Ukrainie Hughuesem Mingarellim.

Ukraina liczy na to, że państwa członkowskie UE oraz instytucje unijne dołożą dodatkowych starań dla uchwalenia ustawodawczej inicjatywy stosownie nadania ukraińskim obywatelom możliwości realizacji krótkoterminowych wyjazdów bezwizowych do UE już w najbliższym czasie.

W trakcie omówienia współpracy Ukrainy z UE w dziedzinie energetyki Zerkal wspomniała o niedawnej decyzji Komisji Europejskiej, dotyczącej ograniczenia trzecich stron do zasobów rurociągu gazowego OPAL oraz o kontynuacji aktywnej współpracy z Holandią w celu zakończenia procedury ratyfikacji Umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE przed szczytem Rady Europejskiej, który powinien odbyć się 15-16 grudnia.

Słowo Polskie, 10.11.16 r.