Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraiński MSZ po raz trzeci miał rozmowę z ambasadorem Libii z powodu więzionych Ukraińców

Ukraiński MSZ po raz trzeci miał rozmowę z ambasadorem Libii z powodu więzionych Ukraińców

Zdjęcie pobrane z unian.netMinisterstwo spraw zagranicznych Ukrainy wymaga od libijskich dyplomatów udzielenia całej informacji na temat zatrzymanych w Libii ukraińskich obywatelach.

“ Dzisiaj po raz trzeci był zaproszony ambasador Libii Fejsał Elszaari, przeprowadziliśmy z nim szczerą rozmowę. Wymagaliśmy wyjaśnień o sytuacji, która wynikła z naszymi obywatelami. Podkreśliliśmy że faktycznie każda sekunda ich pobytu pod aresztem domowym bez wysuniętych oskarżeń staje się naruszeniem ich praw”, – powiedział rzecznik ukraińskiego MSZ Dikusarow.

Podkreślił, że MSZ wymaga nie tylko przewiezienia obywateli do ambasady Ukrainy w Trypolisie, ale też wyraźnej odpowiedzi, dlaczego ich tak długo trzymają.

Rzecznik MSZ-u podkreślił że sytuacja z zatrzymaniem Ukraińców zostaje niezmienną: 19 obywateli Ukrainy znajdują się pod aresztem domowym, trzy – w pobliżu portu lotniczego „Mietiga”.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code