Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Ukraińska młodzież interesuje się polskimi tradycjami niepodległościowymi

Ukraińska młodzież interesuje się polskimi tradycjami niepodległościowymi

Polskie tradycje niepodległościowe chętnie poznają także ci mieszkańcy Ukrainy, w żyłach których nie płynie polska krew. W listopadzie studenci  szkoły „Harvard Language Club”, którzy uczą się języka polskiego,  także zorganizowali imprezę, poświęconą Dniu Niepodległości Polski.

Na świętowanie przyszło około 40 osób w wieku od 12 do 40 lat. Każdy z nich zaprezentował własną wiedzę na temat historii Polski. Dzieci śpiewały piosenek a starsi studenci opowiadali o geografii kraju leżącego na zachód od Ukrainy, kulturze oraz tradycjach.

Po imprezie odbył się konkurs, w którym został  wyłoniony najlepszy „znawca Polski”. Został nim jeden z najmłodszych uczestników imprezy – Grzegorz Kalinczuk, który razem z bratem już od 3 lat uczy się polskiego.

Szczegółowe ożywienie na sali spowodowało wspólne wykonanie piosenki „Hej sokoły” oraz „Wszyscy Polacy – to jedna rodzina”, wykonane przez przez studentów, uczęszczających do „Harvard Language Club”.

Wszystkim spodobało takie spotkanie. W przyszłości będziemy kontynuowali tę tradycję.

Witalia Słobodianiuk, opracowanie Ania Szłapak, 05.12.15 r.

 


{morfeo 1062}

{youtube}{/youtube}