Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraińska Gwardia Narodowa podpisze umowę z polskim MON i policją

Ukraińska Gwardia Narodowa podpisze umowę z polskim MON i policją

Źródło: http://anakonda.do.wp.mil.plZastępca dowodzącego Gwardii Narodowej Ukrainy Mykoła Bałan podczas swojej wizyty do Warszawy zaznaczył, że Polska i Ukraina pod koniec lipca planują podpisać umowę o współpracy pomiędzy polskim i ukraińskim resortami obrony oraz policją.

– Główne sprawy, które omawialiśmy podczas dzisiejszej wizyty – to kontynuacja wspólnych działań, wymiana doświadczeniem, wspólne ćwiczenia, jak dla oficerów sztabowych, tak i całych jednostek oraz rozwój baz materialnych i dydaktycznych – mówił Bałan.

W dniach 7-17 czerwca Ukraina wzięła udział w wielonarodowościowych ćwiczeniach Anakonda-16, które odbyły się na terenie Polski. Oprócz jednostek wydzielonych z SZ RP udział wzięły wydzielone siły i środki z osiemnastu państw członkowskich sojuszu oraz z czterech z państw partnerskich. Oprócz Ukrainy wzięły w nich udział Finlandia, Macedonia i Szwecja. W przedsięwzięciu uczestniczyło blisko 31 tys. żołnierzy. W ramach ćwiczeń polski batalion piechoty, wzmocniony ukraińską kompanią powietrznodesantową pod dowództwem LITPOLUKRBRIG przeprowadził m.in. szkolenia taktyczne w trakcie ćwiczenia Anakonda-16 w Nowej Dębie.

Słowo Polskie, 24.06.16 r.