Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraińska delegacja doszukała się prowokacji na forum w Łodzi

Ukraińska delegacja doszukała się prowokacji na forum w Łodzi

Źródło: http://www.forum-ekonomiczne.pl

Podczas Forum międzynarodowego Europa – Ukraina w Łodzi, w którym wzięli udział wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Ukrainy Oksana Syroid, Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, wiceprzewodniczący PE Ioan Mircea Pascu, przewodniczący parlamentu Gruzji David Usupashwili mówiono o problemach, z którymi zmaga się Ukraina po podpisaniu umowy stowarzyszeniowej z UE, polegającymi na wojnie handlowej, prowadzonej przez Rosję z Polską i Ukrainą oraz okupacją przez wschodniego sąsiada Krymu i części Donbasu.

Na spotkaniu nie zabrakło ostrej dyskusji a nawet opuszczenia salu przez częśc ukraińskiej delegacji przez obecność na panelach Janusza Korwina-Mikke, który jest uważany przez większość Ukraińców, za kolabolacjonistę putinowskiego reżimu. Parlamentarzyści Igor Sobolew oraz Tetiana Czornowił nie tolerując obecności profesora moskiewskiego uniwersytetu MGIMO Walerija Soloweja, również opuścili salę plenerową.

– Część naszej delegacji opuściła forum, przez obecność na nim znanych prowokatorów – powiedziała Oksana Syroid. – My wszyscy znamy pozycję Rosji, ale czym ona może pomóc w dialogu Europa-Ukraina? Z góry wiadomo, że obecność Rosjan na forum w Polsce, poświęconym pytaniom ukraińskim zmieni wszystko w bałagan? – dodała.

Słowo Polskie, K.B., 25.01.16 r.