Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ukraińscy górnicy zablokują przejścia graniczne z Polską

Ukraińscy górnicy zablokują przejścia graniczne z Polską

Przewodniczący Niezależnego Związku Górników na Ukrainie Mychajło Wołyniec na antenie krajowej stacji telewizyjnej ogłosił o rozpoczęciu bezterminowej akcji protestu, która przewiduje zablokowanie 12 stycznia kilku przejść granicznych z Polską w obwodzie lwowskim.

Górnicy żądają, żeby władze wypłaciły im pensje za listopad i grudzień 2015 r. Wiece protestacyjne ogarnęły kopalnie „Stepowa” (Głuchów, rej. sokalski) i „Wełykomostiwska” (m. Czerwonograd).

4 stycznia o 14:00 rozpoczęło się spotkanie przewodniczących wszystkich związków zawodowych górników w obwodzie lwowskim.

Robotnicy z kopalni „Stepowa” i „Wełokomostiwska” mieli nadzieję, że w budżecie na rok 2016 będzie przewidziane 480 mln hrywien na rekompensatę różnicy pomiędzy kosztem własnym produkcji a pieniędzmi przeznaczonymi na rozwój tych przedsiębiorstw. W zamian deputowani zaproponowali kilka milionów hrywien na restrukturyzację i likwidację kopalń oraz 500 milionów na umorzenie długów z wynagrodzeń za pracę.

Słowo Polskie, 04.01.15 r.


Źródło: obozrevatel.com