Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Ukraińskie kino w Polsce

Ukraińskie kino w Polsce

Od 22 czerwca w Polsce będzie można obejrzeć ukraińską komedię animacyjną „Uprowadzona Księżniczka” w dwóch wersjach językowych:  ukraińskiej oraz z polskim dubbingiem. Dystrybutorem ukraińskojęzycznej wersji filmu w Polsce jest Nova Film przy wsparciu Ambasady Ukrainy w Polsce.

Pokaz filmowy w języku polskim prezentuje Monolith Films, bajka pojawi się we wszystkich kinach Polski równolegle z pokazami w języku oryginalnym w Warszawie (Multikino Ursynów, Multikino Targówek), Wrocław (Helios Wrocław Magnolia, OhKino Wrocław), Rzeszów (Helios Rzeszów Galeria), Gdańsk (Helios Gdańsk Forum), Oława (OhKino Oława).

„Uprowadzona księżniczka” to pierwszy animacyjny film fabularny dla ukraińskiego i międzynarodowego pokazu produkcji Animagrad FILM.UA Group. Premiera w Ukrainie odbyła się 7 marca 2018 roku, rezultaty dwóch tygodni pokazów postawili film w czołówce krajowych pokazów z pośród filmów produkcji ukraińskiej.

Prawa do dystrybucji filmu zostały wykupione przez 50 krajów, w tym w Polsce, Francji, Niemczech, Bułgarii, Chinach, Korei Południowej, a także na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i Ameryce Łacińskiej.

„Uprowadzona Księżniczka” zwyciężyła IX przegląd konkursowy Derżkino Ukrainy. Koszt finansowania państwowego wynosi około 20 proc. od całkowitego budżetu – 95 mln. Hrywien.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji https://poland.mfa.gov.ua, 23.06.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code