Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Ukraińska młodzież odwiedziła konsulat polski w Odessie

Ukraińska młodzież odwiedziła konsulat polski w Odessie

17 kwietnia Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Odessie gościł uczniów z trzech ukraińskich szkół z Iwano-Frankowska, Łucka i Charkowa

Wraz z dziećmi w spotkaniu udział wzięli ich opiekunowie i pani Tatiana Kusznir, nauczycielka języka polskiego z gimnazjum nr 7 w Odessie. W czasie spotkania pracownicy konsulatu opowiedzieli o pracy na placówce i karierze w MSZ a także odpowiadali na pytania gości. Zaprezentowano film o Polsce, a następnie został przeprowadzony quiz z wiedzy uczniów o naszym kraju.

Tego samego dnia uczniowie z Ukrainy rozmawiali przez Internet ze swoimi kolegami z Centrum Zajęć Pozaszkolnych w Łodzi. Uczniowie opowiadali o tradycjach wielkanocnych w swoich krajach.

Spotkania odbyły się w ramach zorganizowanego przez gimnazjum nr 7 w Odessie „EdFusion”, tygodniowych warsztatów poświęconych dyplomacji, w których wzięło udział ok. 2000 osób z 30 szkół z całej Ukrainy.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Odessie, 29 kwietnia 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code