Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Ukrainka Jamala pożegnała się z polską edycją Tańca z Gwiazdami

Ukrainka Jamala pożegnała się z polską edycją Tańca z Gwiazdami

Fot. Youtube

Zwyciężczyni 61. Konkursu Eurowizja Ukrainka krymskotatarskiego pochodzenia Jamala została uczestnikiem 13. edycji Tańca z Gwiazdami i tańczyła w parze z Jacekiem Jeschke.

W licznych wywiadach dla polskich mediów Jamala dziękowała Polakom za ogromną opiekę, którą otoczyli uchodźców z Ukrainy, za możliwość występowania na miejscowych scenach, organizowania zbiórek charytatywnych w celu wsparcia oporu wobec agresji rosyjskiej. Ponadto artystka nawet zadeklarowała nawet, że ściągnie do Warszawy rodzinę z Turcji.

Opowiadając o pierwszych dniach wojny Susana Alimiwna Dżamaładinowa (tak brzmi jej prawdziwe imię i nazwisko), nie kryła emocji. Po tym jak na Kijów spadły pierwsze rosyjskiej rakiety w dniu 24 lutego spakowała rzeczy zabrała dzieci i uciekła wpierw do Tarnopola a potem przez rumuńska granicę do Turcji. Kiedy minął pierwszy szok zaczęła organizować liczne akcje poparcia dla Ukrainy. Polska, jak sama twierdzi, stała się najżyźniejszym dla tego krajem. Dlatego prawdopodobnie zwiąże z nim swoje życie na czas do zakończenia wojny na ojczyźnie.

W szóstym odcinku show, który miał miejsce 3 października 2022 roku para pożegnała się z widzami. Wcześniej, w 2012 roku, Jamala występowała w ukraińskiej wersji Tańca z Gwiazdami i będąc w parze z Antonem Nesterką, zajęła dziewiąte miejsce.

Słowo Polskie, fot. Polsat na Youtube, 10 października 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code