Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Ukraińcy dzięki uprzejmości Polaków mogli skorzystać z programu #LOTdoDomu

Ukraińcy dzięki uprzejmości Polaków mogli skorzystać z programu #LOTdoDomu

Fot. TVP. Gorzów Wlp

21 marca ukraiński premier Denys Szmyhal przeprowadził rozmowy ze swoim polskim odpowiednikiem w sprawie powrotów ukraińskich obywateli do domu przez Polskę – informuje strona szefa ukraińskiego rządu w sieci Telegram.

Szmyhal zaznaczył, że jest bardzo wdzięczny stronie polskiej za włączenie ukraińskich obywateli do programu #LOTdoDomu. Dzięki temu Ukraińcy, przebywający w innych państwach mogą korzystać z propozycji LOT, żeby przylecieć do Polski, a następnie – dotrzeć na Ukrainie.

„Cieszę się, że polscy koledzy pomogli nam w tej kwestii. Podczas światowej pandemii infekcji koronawirusa wszystkie kraje powinny współpracować oraz koordynować swoje działania” – powiedział premier.

Denys Szmyhal oraz szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki dogadali się o stworzeniu tzw. korytarza humanitarnego dla Ukraińców, którzy będą mogli tranzytem od granicy z Niemcami przez Polskę powrócić do domu.

Słowo Polskie za: Telegram, 21 marca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code