Jesteś tutaj: Home » inne » Ukraina wykorzystuje tylko 2 proc. złóż gazu – wicepremier Kistion w Winnicy

Ukraina wykorzystuje tylko 2 proc. złóż gazu – wicepremier Kistion w Winnicy

Wicepremier Kistion w winnickiej Galerii Interszyk22 października w Winnicy odbyło się pierwsze forum „Integrowany rozwój Winnicy. Winnica 2030”, do udziału w którym zaproszono liderów grup społecznych, przedstawicieli rządu i lokalnych urzędników.

Celem Forum było przedstawienie wyników pracy lokalnych ekspertów w dziedzinie gospodarki, kultury, transportu medycyny i in., które wkrótce staną się częścią strategii rozwoju miasta „Winnica 2030”. Inicjatorami Forum były niemieckie i szwajcarskie instytucje, wspierające integrowany rozwój Winnicy, Czerniowiec, Połtawy i Żytomierza, które przewidziały dla tych czterech miast pieniądze na konkretne projekty pilotażowe w wypadku wykonania wszystkich punktów „karty drogowej”.

Na Forum w Winnicy byli obecni wicepremier Wołodymyr Kistion, burmistrz miasta Sergij Morgunow, przewodniczący Administracji Obwodowej Walerij Korowij i inni. – Na Ukrainie obecnie bardzo słabo są wykorzystywane własne złoża gazu. Obecnie wykorzystujemy zaledwie 2 proc. z nich. Do 2020 roku planujemy zwiększyć wydobycie tego surowca do 27 mlrd metrów sześciennych – mówił Kistion.

Pierwsze Forum, poświęcone integrowanemu rozwojowi Winnicy trwało do późnego wieczora. Uczestnicy wszystkich poszczególnych grup utwierdzili się w zdaniu, że wszystkie aspekty życia miasta są ze sobą głęboko połączone i nie można np. rozwijać oddzielnie turystykę bez rozwoju sfery kultury i gospodarki komunalnej bez remontu infrastruktury drogowej.

Słowo Polskie, 23.10.16 r.

{morfeo 1254}