Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraina wyda 100 milionów hrywien na popularyzację NATO

Ukraina wyda 100 milionów hrywien na popularyzację NATO

Budżet państwowego programu informowania społeczności na temat europejskiej i euroatlantyckiej integracji Ukrainy na lata 2017-2020 wyniesie ponad 100 milionów hrywien.

28 grudnia Rada Ministrów poparła prezydencki projekt dokumentu, zgodnie z którym taki program będzie wdrażany w życie od początku następnego roku. Głównym jego celem będzie zwiększenie ilości „eurosympatyków” i zwolenników integracji Ukrainy w NATO. W ramach realizacji programu jest przewidziane stworzenie portalu „Ukraina-NATO”, wizyty do siedziby politycznej Sojuszu w Brukseli, konferencje, seminaria, festiwale, wspólne manewry wojskowe i inne przedsięwzięcia.

Zgodnie z ostatnimi sondażami członkostwo Ukrainy w NATO popiera 71 proc. obywateli Ukrainy, 44 proc. uważa, że NATO jest jedyną gwarancją bezpieczeństwa kraju. Zaledwie 6 proc. Ukraińców chciałoby sojuszu z Rosją, 26 proc. popiera neutralność Ukrainy.

Słowo Polskie, unian.ua, 30.12.16 r.

 

Źródło: zbroya.info