Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ukraina przygotowuje pozew sądowy o odszkodowanie przez Rosję 100 miliardów USD

Ukraina przygotowuje pozew sądowy o odszkodowanie przez Rosję 100 miliardów USD

Źródło - ua-economist.comPełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Aleksander Turczynow poinformował dziennikarzy, że ukraińskie ministerstwo sprawiedliwości zwróciło się międzynarodowego sądu w celu zmuszenia Rosji do zaprzestania podwyższania ceny na gaz i rekompensowania strat finansowych spowodowanych rosyjską agresją na Krymie.

– Kwota odszkodowania powinna wynieść ponad 1 trylion hrywien albo ponad 100 miliardów USD. Szantaż – to ulubiona broń Rosji w walce nie tylko z Ukrainą ale także z innymi państwami. Przyszedł czas, by postawić kropkę w tej sprawie – powiedział Turczynow.

Ukraiński Gabinet Ministrów szuka sposobów, by uniknąć zagrożenia energetycznego kryzysu w wypadku zmniejszenia dostaw rosyjskiego gazu. Aktywnie wdrażane są technologie uzyskania alternatywnych źródeł energii oraz podpisuje umowy z zachodnimi państwami w celu uruchomienia rewersu gazu z Europy.

Redakcja, bwp


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code