Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ukraina nie uniknie podwyższenia wieku emerytalnego – MFW

Ukraina nie uniknie podwyższenia wieku emerytalnego – MFW

Źródło: http://zz.te.uaDyrektor europejskiego departamentu Międzynarodowego Funduszu Walutowego Pol Tomsen poinformował, że podwyższenie efektywnego wieku emerytalnego na Ukrainie jest krytycznie ważnie dla kontynuacji współpracy jego instytucji z tym krajem.

– Ukraińskie emerytury są bardzo niskie. Ich wzrost powinien odbywać się równolegle ze zmianami w systemie emerytalnym, które pozwolą zwiększyć wartość tych świadczeń. Dlatego podwyższenie wieku emerytalnego jest nieuniknione – powiedział Tomsen.

Wicepremier Pawło Rozenko obliczył, że dla „nowelizacji” emerytur potrzeba dodatkowych 30-40 miliardów hrywien, których brakuje w budżecie.

Większość Ukraińców otrzymuje minimalną emeryturę – na poziomie 45 Euro. – System emerytalny jest jednym z największym problemów Ukrainy. Myślę, że ten kraj jest drugi w rankingu krajów z największym deficytem funduszu emerytalnego. Ten problem ma wymiar kompleksowy. Na Ukrainie bardzo wysoka ilość ludzi na emeryturze w stosunku do pracujący – 1 do 1 – podkreślił Pol Tomsen.

Słowo Polskie, 23.04.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code