Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ukraina jest gotowa do podpisania umowy o wydobyciu gazu łupkowego z Chevron

Ukraina jest gotowa do podpisania umowy o wydobyciu gazu łupkowego z Chevron

Źródło - unian.uaDotrzymaliśmy wszystkich warunków, niezbędnych dla podpisania umowy operacyjnej o wydobyciu gazu łupkowego z amerykańskim Chevronem, który badał możliwości Oleskich złóż (obw. lwowski) i do połowy grudnia będziemy oczekiwać na potwierdzenie od naszego partnera – powiedział 17 października prezes zarządu „Nadr Ukrainy” Jarosław Klimowycz.

Ukraińska strona poprosiła Amerykanów, by czym prędzej podpisano umowę operacyjną, bowiem wszystkie pozwolenia na wydobycie gazu zostały przez nią wydane. Od listopada 2013 roku, kiedy odbyły się pierwsze rozmowy z Chevron, ukraiński parlament uchwalił szereg ustaw, regulujących działalność zagranicznych firm, zajmujących się wydobyciem surowców na terytorium państwa ukraińskiego. Osiągnięto porozumienie także w kwestiach dyskusyjnych.

Innym zagranicznym partnerem, który podjął się wydobywania gazu łupkowego na Ukrainie jest Shell.

Ukraina może pochwalić się czwartymi co do wielkości złożami tego surowca w Europie (1,2 tryliona metrów sześciennych), po Polsce, Francji oraz Norwegii.

Słowo Polskie, 19.11.14 r.

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code