Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ukraina i Polska założą wspólne przedsiębiorstwo zbrojeniowe

Ukraina i Polska założą wspólne przedsiębiorstwo zbrojeniowe

Państwowy koncern „UkrOboronProm” i polska spółka „Lubawa S.A.” stworzą wspólne przedsiębiorstwo zbrojeniowe.

– Ukraina podjęła decyzję o wejściu do struktur systemu bezpieczeństwa NATO. Polska jest ważnym partnerem w tym kierunku naszego rozwoju. Połączenie potencjału produkcyjnego i naukowego koncernów „UkrOboronPromu” i „Lubawy” pozwoli zwiększyć jakość produkowanej broni, a także wzmocni współpracę między dwoma krajami – powiedział generalny dyrektor ukraińskiego koncernu Roman Romanow.

Ukraina jest jednym ze strategicznych kierunków ekspansji Lubawy. Już w ubiegłym roku dostarczaliśmy na ten rynek m. in. bazy noclegowe oraz kamizelki kuloodporne. Obecne rozmowy z przedstawicielami „UkrOboronPromu” dotyczą m. in. zakładu, który planujemy otworzyć na Ukrainie, a także wyrobów, które byłyby w nim produkowane – stwierdził Marcin Kubica, prezes zarządu Lubawa S.A.

W ukraińskich zakładach przy produkcji broni będą stosowane nowoczesne technologie, sprzęt. Polska na początku nada nawet wszystkie niezbędne surowce.

Polska spółka „Lubawa S.A”. specjalizuje się na produkcji wielocelowego kamuflażu dla sił Zbrojnych krajów NATO, jej produkcja rozchodzi się w ponad 40 krajach świata.

„UkrOboronProm” zrzesza ponad 130 państwowych przedsiębiorstw odpowiedzialnych za wszystkie kluczowe dostawy broni na terenie Ukrainy, które realizuje zarówno poprzez produkcję własną, zarówno jak i poprzez import.

Sergiusz Tolstichin, 04.09.15 r.