Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Ukraina i Polska omówiły możliwości wznowienia prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych

Ukraina i Polska omówiły możliwości wznowienia prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych

Fot. UNN

W Warszawie podczas posiedzenia Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej i Ukrainy omówiono możliwości wznowienia prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych na Ukrainie – informuje służba prasowa Prezydenta Ukrainy.

Ponadto, wg informacji służby prasowej, w kontekście niestałego członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ przedyskutowano dalsze wysiłki celem konsolidacji społeczności międzynarodowej na rzecz zapewnienia Ukrainie praktycznego wsparcia w przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji i zwolnieniu bezprawnie utrzymywanych przez Federację

Rosyjską ukraińskich więźniów, w tym marynarzy wojskowych, wziętych do niewoli w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej w listopadzie 2018 roku.
Postanowiono również wzmocnić współpracę w zakresie bezpieczeństwa, w tym co się tyczy bezpieczeństwa energetycznego oraz przeciwdziałania realizacji projektu Nord Stream 2.

Strony podkreśliły ważne znaczenie wzmocnienia współpracy transgranicznej, gospodarczej i inwestycyjnej pomiędzy Ukrainą i Polską.

Delegacje rozpatrzyły przebieg wykonania osiągniętych na najwyższym poziomie porozumień oraz określiły główne kierunki działania dwustronnych mechanizmów instytucyjnych.
Strona ukraińska zaprosiła polską stronę odbyć następne posiedzenie Komitetu w tym roku na Ukrainie.

Irena Rudnicka na podstawie informacji ukraińskich mediów, 15 lutego 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code