Jesteś tutaj: Home » inne » Ukrainę ogarnęła „pompkomania”

Ukrainę ogarnęła „pompkomania”

Źródło: UNIANCoraz więcej chętnych dołącza się do akcji #22pushupchallenge, polegającej na wykonywaniu 22 pompek w ciągu 22 dni w celu przywrócenia uwagi społeczeństwa do problemów psychologicznych żołnierzy, powracających z wojny na Donbasie.

W przedostatnim dniu stycznia do akcji dołączyło się 2017 kadetów Charkowskiego Uniwersytetu Sił Powietrznych (na zdjęciu). Pobili rekord ustanowiony kilka dni wcześniej przez 700 wychowanków Narodowej Akademii Wojsk Lądowych im. Piotra Sahajdacznego w Kijowie.

W sieci Facebook szerzy się fala wideo, na których pompki na znak poparcia dla kombatantów ATO wykonują nie tylko osoby dorosłe lecz także młodzież a nawet dzieci. #22pushupchallenge przyszedł na Ukrainę z USA. Zainicjowano go z powodu smutnej statystyki samobójstw wśród amerykańskich kombatantów, którzy brali udział w operacjach w Iraku i innych krajach. Departament ds Kombatantów oświadczył, że codziennie dobrowolnie skracają swoje życie 22 byłych żołnierzy. Warunkiem sztafety jest robienie 22 pompek w ciągu 22 dni.

Słowo Polskie, 30.01.17 r.