Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Układ Piłsudski-Petlura oczami polskich i ukraińskich naukowców

Układ Piłsudski-Petlura oczami polskich i ukraińskich naukowców

Polsko-ukraińską współpracę wojskową i układ Piłsudski-Petlura jako przykład sukcesu we wzajemnych relacjach omówili uczestnicy konferencji, która odbyła się 16 listopada 2018 r. na Uniwersytecie Tarasa Szewczenki.

„Chcemy skupić uwagę na stronach historii, które niosą pozytywne przykłady współpracy polsko-ukraińskiej” – wyjaśnił w Kijowie Włodzimierz Iszczuk ze Związku Szlachty Polskiej na Żytomierszczyźnie, która zainicjowała tę dyskusję.

Współorganizatorem konferencji na jednej z najważniejszych uczelni Ukrainy był Instytut Polski w Kijowie. „Celem tego spotkania jest ukazanie przede wszystkim partnerowi ukraińskiemu, jaki potencjał generuje współpraca z polskim sojusznikiem, na przykładzie tego, co działo się w przeszłości” – powiedział dyrektor Instytutu Bartosz Musiałowicz.

Konferencja „Ukraina-Polska: za wolność naszą i waszą” poświęcona była setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i Ukrainę. Konferencję zorganizowano przy wsparciu Senatu RP za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Podczas wydarzenia zaprezentowano książkę „Polsko-ukraińska współpraca wojskowa na przestrzeni dziejów”.

Sergij Porowczuk na podstawie informacji PAP, 17 listopada 2018 r.

 

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code