Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Ukazał się bożonarodzeniowy numer Słowa Polskiego!

Ukazał się bożonarodzeniowy numer Słowa Polskiego!

Do stałych i nowych czytelników trafił 12, ostatni tegoroczny numer miesięcznika „Słowo Polskie”, w którym znalazły się wiadomości o życiu Polaków na Ukrainie, a szczególnie – na Podolu i wschodnim Wołyniu.

Bożonarodzeniową grudniową gazetę można nazwać z kilku powodów – dzięki licznym reportażom o wizytach świętego Mikołaja do Sławuty, Baru i innych miejscowości, relacji z konsularnego spotkania opłatkowego w Winnicy czy pięknego przywitania ze świętami autorstwa Tomasza Smolenia z Lublina. Poza tym na stronie 7 znajduje się artykuł pod tytułem „Lwów – miasto dwóch zamków”, opowiadający o historii Lwowa. Na stronie 3 przeczytamy o Dniach Polskiego Rolnictwa we Lwowie, a na stronie 8 – o spotkaniu poświęconym tematowi Trójmorza, które odbyło się Katolickim Uniwersytecie im. Jana Pawła II w Lublinie.

W „Słowie Polskim” tradycyjnie nie zabrakło także informacji kulturalnych – m.in. artykułu o premierze wystawy „Dziady” Mickiewicza w Żytomierzu oraz o odrestaurowaniu fresków w byłym kościele Jezuitów we Lwowie.

Redakcja „Słowa Polskiego” działa w trzech wymiarach – papierowy miesięcznik, portal internetowy oraz program radiowy. W ostatniej audycji „Słowa Polskiego”, która emitowana jest w Winnickim Państwowym Radiu Obwodowym, można posłuchać o konferencji w Winnicy, poświęconej 150-leciu urodzin Józefa Piłsudskiego, wizycie świętego Mikołaja do winnickiej parafii Ducha Świętego i inne reportaże.

>>> Gazeta „Słowo Polskie w PDF” <<<<
>>>> Program radiowy „Słowo Polskie” w wersji MP3 <<<<

Redakcja, 25.12.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code