Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Ukazał się 50. jubileuszowy numer gazety „Słowo Polskie”

Ukazał się 50. jubileuszowy numer gazety „Słowo Polskie”

1 sierpnia 2012 roku ukazał się pierwszy numer miesięcznika „Słowo Polskie”. Ośmiostronnicowa wówczas gazeta urosła w ciągu czterech lat do 20 stron i zyskała stały wygląd, rubryki i czytelników.

1 października do odbiorców na terenie Wołynia, Podola i Bukowiny trafił 50. numer „Słowa Polskiego”, w którym można przeczytać m. in. wspomnienia żytomierzanina Zygmunta Wengłowskiego, byłego żołnierza 1 Armii Wojska Polskiego, który obserwował za przebiegiem powstania warszawskiego z przeciwnego brzegu Wisły, pierwszym Forum Polonijnym, które odbyło się w ramach Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Krynicy, kolejnych polskich zabytkach w obwodzie tarnopolskim, oraz tradycyjne rubryki „Kresowa poezja”, „Z życia kościoła katolickiego” i inne ciekawe informacje.

Od czterech lat nad tworzeniem portalu, gazety i programu telewizyjnego „Słowo Polskie” pracuje praktycznie niezmienna ekipa dziennikarzy, którzy robią to przede wszystkich z potrzeby serca i chęci zadokumentowania na papierze i w sieci internetowej najbarwniejsze momenty z życia polskiej mniejszości na Ukrainie.

Zapraszamy do czytania „Słowa Polskiego” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF).

Jerzy Wójcicki, 01.10.16 r.