Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Ujrzał świat nowy numer „Słowa Polskiego”

Ujrzał świat nowy numer „Słowa Polskiego”

W kwietniowym „Słowie Polskim”, które czytają Polacy na Podolu, Wschodnim Wołyniu i Bukowinie, można przeczytać o obchodach 10-lecia Chmielnickiego Miejskiego Związku Polaków, szczegółach zbrodni NKWD wobec polskiej ludności na Podolu w latach 1937-38, spotkaniu Szefa gabinetu Prezydenta RP z żołnierzami ATO polskiego pochodzenia we Lwowie, podolskim „Detroit” – słynnej na początku XX wieku Uładówce, woda kolońska z której cieszyła się wielką popularnością w Warszawie i innych ciekawych rzeczach.

„Słowo Polskie” powstaje w dużej mierze dzięki zaangażowaniu w prace redakcji polskiej społeczności z terenów Winnickiego Okręgu Konsularnego. Otrzymujemy ciekawe artykuły od polonistów, prezesów organizacji polskich, krajoznawców, którzy mają bardzo wiele do powiedzenia o najnowszej i tej starszej historii swoich miejscowości, która jest ściśle związana z Polakami i historią I RP.

Zapraszamy do czytania naszej gazety. Wszystkie uwagi, własne artykuły i propozycje prosimy nadsyłać pod adres: [email protected].

Zespół redakcyjny „Słowa Polskiego”, 01.05.16 r.

>>>> Czytaj nowe „Słowie Polskie” w PDF <<<<