Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Udogodnienia polskiej Straży Granicznej i Służby Celnej dla uczestników ŚDM z Ukrainy

Udogodnienia polskiej Straży Granicznej i Służby Celnej dla uczestników ŚDM z Ukrainy

Ukraińska młodzież, która planuje wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w dniach 26-31 lipca w Krakowie, może skorzystać z licznych udogodnień podczas dojazdu i przekraczaniu granicy ukraińsko-polskiej w dniach, poprzedzających ŚDM.

Polskie Służba Celna i Straż Graniczna przygotowały mobilne nowoczesne rozwiązania dla usprawnienia odprawy pątników na przejściach granicznych. Wsparcie informacyjne już teraz można otrzymać na stronach http://www.krakow2016.com/ua/duties oraz www.granica.gov.pl. Podróżujący mogą także skorzystać z aplikacji mobilnej Granica dla mobilnych urządzeń z systemem operacyjnym iOS, Android, Windows, iPhone w systemie AppStore, Google Play oraz PhoneStore.

Uczestnicy ŚDM podczas przekraczania granicy będą mogli korzystać ze specjalnych pasów, oznaczonych symbolem ŚDM.

Razem z tym Służba Celna będzie ograniczała wwożenie na teren RP zakazanych artykułów żywnościowych, m.in. mięsa, wędlin, konserw oraz produktów mlecznych. Nawet niewielkie ilości ww. żywności będą podlegały konfiskacie oraz utylizacji w specjalnie przeznaczonych dla tego celu miejscach.

Igor Gałuszczak, Lwów, 30.05.16 r.