Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Ucz się polskiego!/Вивчай польську мову!

Ucz się polskiego!/Вивчай польську мову!

Od września w Winnicy odbywają się nieodpłatne kursy języka polskiego prowadzone przez nauczycielkę z Polski, która specjalnie w celu propagowania polskości opuściła kraj i przybyła na Ukrainę. Zajęcia cieszą się dużą popularnością. Aktualnie prowadzone są w pięciu grupach. Ich zaletą jest to, że można znakomicie osłuchać się z polską mową, gdyż nie pada na nich ani jedno słowo w innym języku. Słuchacze korzystają z najnowocześniejszego podręcznika do nauki języka polskiego jako obcego wraz z ćwiczeniami i płytami CD „Hurra! Po polsku”.

Lektorka stosuje aktywizujące metody nauczania, stara się by zajęcia nie były nudne i atrakcyjne dla słuchaczy. Już po dwóch lekcjach uczniowie umieli powiedzieć kilka słów o sobie i swojej rodzinie w języku polskim. Ponadto, oprócz nauczania języka polskiego, uczestnicy zajęć mają możliwość zdobycia wiedzy o Polsce, jej kulturze, historii i tradycjach, co ma szczególne znaczenie dla osób ubiegających się o Kartę Polaka, a także mogą nauczyć się polskich wierszy i pieśni. W razie potrzeby nauczycielka służy indywidualnymi konsultacjami.

Organizatorem zajęć jest organizacja społeczna „Konfederacja Polaków Podola XXI w.” Odbywają się one w jej siedzibie , ul. Czerwonochrestiwska 1 (księgarnia „Szkolny świat”).

Istnieje możliwość stworzenia kolejnej grupy. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się w siedzibie organizacji w poniedziałek 13 grudnia o godz. 15.30 w celu ustalenia terminu zajęć lub o kontakt telefoniczny:

Prezes organizacji – Helena Gawryluk tel.   097 3747359

Nauczyciel języka polskiego – Elżbieta Gwiazda tel. 098 0945212

—–

Від вересня у Вінниці відбуваються безкоштовні курси польської мови, які веде педагог з Польщі, яка спеціально прибула до Вінниці з метою пропагування польської мови та культури.

Заняття відвідує багато охочих вивчати мову західного сусіда. На сьогоднішній день існує п”ять груп.

Перевагою цих занять є те, що вони відбуваються виключно польською мовою з використанням сучасних підручників та інтерактивної форми навчання Вже після двох уроків слухачі могли вже сказати кілька слів про себе та свої сім”ї на польській мові.

Також, крім мови слухачі отримують загальні відомості про країну Польща, її культуру, історію та традиції, що може бути корисним для осіб, що намагаються отримати Карту Поляка, а також можуть навчитись популярних польських пісень та віршів.

У разі потреби педагог надає індивідуальні консультації.

Організатором цих занять є полонійна організація “Конфедерація Поляків Поділля ХХІ”.

Місце прроведення занять: м. Вінниця, вул. Червонохрестівська, 1(книгарня “Шкільний світ” біля “Магіцентру”).

Планується утворення нової групи. Зацікавлені особи просимо звернутись до організатора, по вищевказаному адресу у Понеділок о 15.30, з метою узгодити терміни навчання, або по телефону.

Презес організації — Хелена Гаврилюк, тел.  097 3747359,

Педагог — Ельжбєта Гвязда, тел. 098 5010368

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code