Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Tysiące samochodów z Europy sprowadzanych w ramach obniżonej akcyzy przybywają do Ukrainy

Tysiące samochodów z Europy sprowadzanych w ramach obniżonej akcyzy przybywają do Ukrainy

Źródło: www.de-portal.comW drugim tygodniu sierpnia znacznie wzrosła ilość samochodów osobowych, sprowadzanych przez osoby fizyczne z Ukrainy, po tym jak weszła w życie nowa ustawa uchwalona przez Radę Najwyższą.

Z nowych możliwości, które daje ustawa Nr 2351, w samym tylko Kijowie już skorzystało ponad 100 osób – informuje serwis Autoconsulting.ua. Wysoki poziom zainteresowania zachowuje się także w lwowskich, zakarpackich, wołyńskich, rówieńskich urzędach celnych.

Żeby móc skorzystać z nowych ulg dla Ukraińców, planujących kupić samochód w Europie, płacąc obniżoną akcyzę trzeba wiedzieć, że samochód powinien być wyprodukowany nie później, niż 1 stycznia 2010 roku, odpowiadać normom Euro-5, a osoba, która chce skorzystać z nowych udogodnień, nie może kupić więcej, niż jeden samochód w przeciągu roku.

Przed wprowadzeniem w życie nowej ustawy cło i akcyza na używane samochody z Europy stanowiła ponad 100 proc. ich wartości. Za używane Audi A6 2007 roku produkcji, nabyte np. w Belgii za 7 tys. Euro trzeba było zapłacić do 10 tys. USD podatków. Teraz ta kwota został obniżona do 2-4 tys. Euro.

Słowo Polskie, 12.08.16 r.