Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Tysiące ludzi przyjechało do Szarogrodu by wziąć udział w Drodze Krzyżowej

Tysiące ludzi przyjechało do Szarogrodu by wziąć udział w Drodze Krzyżowej

25 września w Szarogrodzie (obw. winnicki) odbyło się dziękczynne nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Kilka tysięcy wiernych dziękowało Panu Bogu za dar życia konsekrowanego.

Zatrzymując się przy wszystkich 14 stacjach na szarogrodzkich wzgórzach, katolicy modlili się w intencji zwiększenia ilości powołań zakonnych i kapłańskich.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele pw. Św. Floriana. Mszę świętą celebrował biskup ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej Leon Dubrawski. Homilię wygłosił o. Konstanty Gawicki OFM. Zachęcał osoby konsekrowane do „odbudowy Domu Bożego z duchem radości”. – Co to jest świątynia Ducha Świętej? Każdy z nas jest tym kamyczkiem, z których powstaje świątynia – mówił. Kapłan podkreślił, że trzeba dbać o czystość własnych serc, żeby „na ołtarzu serca mogliśmy składać godne ofiary”.

Po Mszy świętej rozpoczęła się Droga Krzyżowa w intencji osób konsekrowanych. Refleksje do niej przygotowały przedstawiciele różnych zgromadzeń i zakonów.

W szarogrodzkiej Drodze Krzyżowej wziął udział Przewodniczący Winnickiej Rady Obwodowej Serhij Swytko oraz przedstawiciele władz lokalnych.

Słowo Polskie, zdjęcia – credo-ua.org, 28.09.15 r.