Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Tymoszenko i Łucenko dwukrotnie odmówiono w rejestracji ich jako kandydatów do udziału w wyborach do Rady

Tymoszenko i Łucenko dwukrotnie odmówiono w rejestracji ich jako kandydatów do udziału w wyborach do Rady

Zdjęcie pobrano z ukranews.comUkraińska Centralna Komisja Wyborcza ostatecznie odmówiła rejestracji Juliji Timoszenko i Jurijowi Łucence na startowanie w wyborach do ukraińskiego parlamentu.
Przedstawiając pozycję „Bat’kiwszcziny” Rusłan Kniazewycz zaznaczył że w ukraińskim prawie specjalnie była zmieniona norma Konstytucji według której skazany nie może kandydować na deputowanego i teraz prawo zabrania w ogóle rejestrować takiego kandydata.
„Dzisiaj stajemy się świadkami unikatowego wydarzenia, dlatego że już w pierwszym tygodniu waży się los wyborczego procesu zabraniając wystawiać swoją kandydaturę politykom, których podtrzymuje połowa ludności Ukrainy”, – zaznaczył Kniazewycz.
Za to, żeby nie rejestrować Timoszenko i Łucenko głosowali 10 osób z komisji, powstrzymali się cztery  – Usenko-Czarna, Julija Krawiec, Igor Żydienko i Walerij Szełudko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code