Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Tusk i Komorowski wzięli udział w kijowskim Marszu Jedności

Tusk i Komorowski wzięli udział w kijowskim Marszu Jedności

Źródło - espreso.tvPrezydent RP Bronisław Komorowski, przewodniczący RE Donald Tusk, prezydent Litwy Dalia Grybauskaite, Niemiec, Mołdowy, Gruzji oraz Słowacji 22 lutego szli razem z Petrem Poroszenką w MarszuJedności przez ulicę Instytucką, Szowkowyczną oraz plac Europejski do placu Niepodległości. Marsz Jedności zakończył się modlitwą o pokój na Ukrainie.

Podczas procesji słychać było hasła: „Ukraina – to Europa!”, „Chwała Ukrainie” oraz „Ukrainie – wola i zwycięstwo”. Na placu Niepodległości duchowieństwo z różnych konfesji chrześcijańskich odprawiło nabożeństwo żałobne w intencji zamordowanych na Majdanie oraz wojnie.

Według danych stołecznej milicji w uroczystości wzięło udział ponad 8 tys. osób.  Ukraiński prezydent Petro Poroszenko zaprezentował gościom z innych państw rosyjską broń, z której korzystają prorosyjscy terroryści w walce z ukraińską armią.

W programie pobytu polskiej delegacji w Kijowie nie przewidziano spotkania z przedstawicielami polskiej mniejszości narodowej. Razem z tym miejscowi Polacy licznie dołączyli się do Marszu Jedności, niosąc biało-czerwone flagi.

Słowo Polskie, 22.02.15 r., zdjęcia – espreso.tv