Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Tłumy pielgrzymów z Ukrainy na Wieczorze Uwielbienia w Rzeszowie

Tłumy pielgrzymów z Ukrainy na Wieczorze Uwielbienia w Rzeszowie

W sobotę 23 lipca w hali na Podpromiu w Rzeszowie odbyło się spotkanie pątników przybyłych na Podkarpacie z okazji 31 Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz młodzieży diecezji rzeszowskiej. W ramach Wieczoru Uwielbienia odbył się koncert, spotkanie z duchowieństwem, nabożeństwo i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W ramach tzw. Dni w Diecezjach pielgrzymi z różnych krajów świata wzięli udział w wydarzeniach modlitewnych, ewangelizacyjnych, kulturalnych i sportowych imprezach z udziałem ich polskich przyjaciół.

Dni w Diecezji Rzeszowskiej zakończyła Msza święta, odprawiona w niedzielę 24 lipca o godzinie 9.00 na błoniach papieskich w Rzeszowie. Po Mszy pielgrzymi otrzymali błogosławieństwo na podróż do Krakowa.

W zabezpieczeniu porządku w Hali Podpromie wzięli udział Podkarpaccy Strzelcy. Jacek Magdoń, jeden z nich, napisał na swoim profilu w Facebook: „ ŚDM Rzeszów. W naszej okolicy goszczą pielgrzymi z Ukrainy. Gorączkowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Rzeszowskiej. Podkarpaccy Strzelcy zabezpieczyli Halę Podpromie”.

Oczekuje się, że w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Krakowie, weźmie udział kilka milionów osób z całego świata.

Słowo Polskie, rzeszow.naszemiasto.pl, zdjęcia: Jacek Magdoń, 24.07.16 r.