Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Ponad 250 uczestników i to nie koniec!

Ponad 250 uczestników i to nie koniec!

Z calego  obwodu  Cmielnickiego  252 młodych  i kreatywnych polonusów  przyjechalo do Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego na  V edycję  Polskiego Dyktando na Ukrainie ” Ja piszę… Ty piszesz… My piszemy po polsku” , zorganizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja. 

Tu  dla mlodych gosci  zarezerwowano dwie duze sale wykładowe, wyświetlano filmy o odzyskaniu Niepodległosci,  zorganizowano  prezentację katedry sławistyki, koncert.

Po słowie wstępnym o dyktandzie i Setnej Rocznicy odzyskania  przez Polskę Niepodległosci pani Elżbieta  Sokołowska, nauczycielka z Polski, delegowana przez ORPEG, odczytała dyktando.

„Dzisiejsza  impreza rozpoczęła pierwszy dzien „Tygodnia języka i kultury polskiej”  na uniwersytecie” – opowiada  pani Nela Podlewska- kierowniczka katedry sławistyki – podczas której odbedą się konkursy, recytacja poezji polskiej, prezentacje wybitnych postaci polskich na Podolu.
 Pisanie Dyktanda Języka Polskiego staje się coroczną tradycją na Podolu i zbiera coraz więcej chętnych. 300 uczestników w Chmielnickim to nie koniec!

Franciszek Miciński, 21.05.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code