Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Trzecie miasteczko modułowe dla przesiedleńców zostało otwarte we Lwowie przy wsparciu Polski

Trzecie miasteczko modułowe dla przesiedleńców zostało otwarte we Lwowie przy wsparciu Polski

Kolejne 370 osób z Mariupola, Ługańska, Kramatorska, Chersonia i innych regionów, w których toczą się aktywne działania wojenne, otrzymało tymczasowy dom ze wszystkim niezbędnym do życia.

94 domy zostały przekazane stronie ukraińskiej przez rząd polski przy współpracy z Ministerstwem Rozwoju Hromad i Terytoriów.

Wyrażamy wielką wdzięczność i szacunek naszym polskim przyjaciołom i kolegom, dzięki którym w obwodzie lwowskim działają już trzy takie miasteczka modułowe. Ponad 1000 uchodźców otrzymało w nich schronienie. Trzecie miasto nazwano na cześć Mariupola – Mariapolis. Objęto go opieką Zgromadzenia Księży Salezjanów św. Jana Bosko UGKK.

Ojcowie zostali patronami miasteczka, zapewniając mieszkańcom żywność i duchowe wsparcie. Zorganizują również wypoczynek dla dzieci. Podczas uroczystego otwarcia miasteczka zaapelowali do nowych mieszkańców, prosząc o wiarę w Ukrainę, w ukraińskie Siły Zbrojne i w ukraiński naród.

Lidia Baranowska za: Lwowska WCA, 22 maja 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code