Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Trzecia pielgrzymka mężczyzn do Berdyczowa

Trzecia pielgrzymka mężczyzn do Berdyczowa

Po raz trzeci Święty Józef zjednoczył w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie ponad 100 mężczyzn, którzy przyjechali na swoją „męską” pielgrzymkę.

Najwięcej chętnych przybyło z parafii w Korostyszewie – ponad 70 osób. Tym razem tradycyjny widok – mężczyzny na końcu kościoła – zmienił się w nietypowe zjawisko. I w tylnych i w przednich ławkach zasiadały wyłącznie przedstawiciele silnej płci.

Na początku spotkania wszyscy zapoznali się nawzajem. Różny wiek, status społeczny nie miał znaczenia podczas wspólnej modlitwy. Wszystkich zjednoczyła chęć zaczerpnięcia natchnienia w postaci Świętego Józefa, wspomnienie którego przypada na dzień 20 marca.

Główny organizator pielgrzymki o. Oleg Sartakow wygłosił gruntowny i głęboki wykład, w oparciu o wizje Marii Waltorty przybliżył postać świętego. Wiele jego cnot nie są doceniane w dniu dzisiejszym i nie są popularne w zainformatyzowanym społeczeństwa. Lecz wierność i ofiarność Świętego Józefa Matce Przenajświętszej jest przykładem dla wszystkich mężczyzn.

Słowa z wizji Marii Waltorty, który wygłosił Józef podczas zaręczyn „Żadna ofiara dla niej nie będzie dla mnie zbyt trudna”, mają być motywem przewodnim dla mężczyzny i ojca.
Pod koniec konferencji zebranych na pielgrzymce podzielono na grupy, w których dzielono się myślami o tych cnotach Świętego Józefa, które są ważne dla współczesnego mężczyzny, właśnie dla nich.

Po krótkiej przerwie odbyła się Droga Krzyżowa, podczas której mężczyźni spontanicznie dzielili się swoimi przemyśleniami.

Świętą Liturgię, która finalizowała męską pielgrzymkę do Berdyczowa celebrował o. Józef Bogusz z Korostyszewa w koncelebransie z o. Olegem Sartakowym, o. Andrijem Baczyńskim, o. Pawłem Jurkowskim i o. Rafałem Myszkowskim, proboszczem Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.

Pielgrzymka zakończyła się błogosławieństwem i twardym przekonaniem odjeżdżających do swoich domów o wstawiennictwie Świętego Józefa w ich prośbach i modlitwach.

Słowo Polskie na podstawie informacji Katolickiego Centrum Informacyjnego, 21.03.17 r.