Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Trwa współpraca Żytomierskiego Państwowego Uniwersytetu im. I. Franki z Uniwersytetem Ekonomicznym w Bydgoszczy

Trwa współpraca Żytomierskiego Państwowego Uniwersytetu im. I. Franki z Uniwersytetem Ekonomicznym w Bydgoszczy

21 września odbyło się spotkanie rektora Żytomierskiego Państwowego Uniwersytetu im. I. Franki Piotra Saucha z zastępcą Dyrektora Instytutu Zdrowia i Kultury Fizycznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Bydgoszczy Aleksandrem Skalijem.

Pod czas spotkania w Żytomierzu omówiono rozwój współpracy współpracy pomiędzy obydwiema uczelniami. Rozmawiano o możliwościach zwiększenia ilości kierunków programu tzw. „podwójnego dyplomu”.

Obecni na spotkaniu byli mile zaskoczeni wiadomością, że Żytomierski Uniwersytet wspólnie z Uniwersytetem Ekonomiki w Bydgoszczy zakwalifikowali się do udziało w międzynarodowym programie europejskim Erasmus +. Zgodnie z warunkami tego programu wykładowcy i studenci Żytomierskiego Uniwersytetu będą mieli możliwość wyjechać na Uniwersytet Ekonomiki w Bydgoszczy w celu podwyższenia swoich kompetencji zawodowych.

Także w czasie spotkania w Żytomierzu rozmawiano o otwarciu Międzynarodowego Centrum Oświatowego oraz organizowaniu Szkół Letnich i Zimowych dla studentów i pracowników obu Uniwersytetów, realizacji wspólnych turnusów oraz projektów, promowujących kulturę polską i ukraińską oraz współpracę w kierunku „Uniwersytetu Trzeciego Wieku”.

W czasie rozmowy, przedstawiciel Uniwersytetu z Bydgoszczy pan Aleksander wyraził zadowolenie z dynamicznie rozwijającej się współpracy pomiędzy uniwersytetami oraz powiedział, że Żytomierski Uniwersytet im. Iwana Franki na dobrą reputację w Polsce jako wiarygodny partner i potężny oświatowy ośrodek przygotowania specjalistów w różnych dziedzinach.

Walentyna Jusupowa. Zdjęcia www.zu.edu.ua, 24.09.16 r.

 

Na zdjęciu rektor Żytomierskiego Państwowego Uniwersytetu im. I. Franki Piotr Sauch oraz zastępca Dyrektora Instytutu Zdrowia i Kultury Fizycznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Bydgoszczy Aleksandr Skalij