Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Trwa wakacyjny kurs języka polskiego w Chmielnickim i Winnicy

Trwa wakacyjny kurs języka polskiego w Chmielnickim i Winnicy

Za nami półmetek wakacyjnych kursów, które odbywają się w Chmielnickim i Winnicy w ramach polsko – ukraińskiego projektu, realizowanego przez Stowarzyszenie „Integracja Europa-Wschód” (SIEW).

Zajęcia z języka polskiego odbywają się równolegle w dwóch partnerskich organizacjach: Winnickim Kulturalno – Oświatowym Związku Polaków oraz Ukraińsko – Polskim Centrum Integracji Europejskiej działającym przy Chmielnickim Uniwersytecie Narodowym.

Od lipca 60 osób uczestniczy w letnich kursach języka polskiego i doskonali wiedzę o kulturze i języku polskim. Warto dodać, iż działania te są kontynuacją rozpoczętego w 2012 roku projektu POLONIJNE MULTICENTRUM EDUKACYJNE, które do dziś aktywnie działa w wyżej wymienionych miastach.

Dzięki otwarciu Polonijnego Multicentrum Edukacyjnego przy wsparciu finansowym z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP lekcje odbywają się przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu w postaci tablic interaktywnych, laptopów i tabletów. Dodatkowo do dyspozycji słuchaczy są filmy oraz polska literatura.

Tegoroczne kursy polskiego to kolejny etap realizacji przez Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód polsko – ukraińskiego projektu pod hasłem „PL+UA=UE. Polsko – ukraińskie spotkania na szlaku do Zjednoczonej Europy”, który uzyskał dofinansowanie ze środków MSZ w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej – 2015”.

Cały czas przebieg realizacji projektu SIEW można śledzić na portalu społecznościowym Facebook (fb.com/pluaeu).

Zainteresowanie bezpłatnymi kursami polskiego w Winnicy było tak duże, iż SIEW postanowiło zorganizować dwa dodatkowe kursy w Winnicy przy współpracy ze stowarzyszeniem „Kresowiacy” i redakcją Słowa Polskiego (portal slowopolskie.online i gazeta „Słowo Polskie”) – patronem medialnym naszego projektu. Na dodatkowy nabór zgłosiło się około 30 osób, które od 3 sierpnia uczęszczają na zajęcia do gabinetu polonistyki w szkole „Aist”.

Magdalena Kalita, 04.08.15 r.

{morfeo 922}

 

 

{morfeo 923}

 


{morfeo 924}

{youtube}{/youtube}