Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Trwa rehabilitacja weteranów w Centrum „Dobry brat” w Polsce

Trwa rehabilitacja weteranów w Centrum „Dobry brat” w Polsce

W okresie 3–24 marca br. do ośrodka rehabilitacyjnego „Dobry Brat” w Osieku (województwo pomorskie) wyjechała po raz jedenasty kolejna 24-osobowa grupa weteranów walk na wschodzie Ukrainy, wśród nich 4 osoby ciężko ranne.

Centrum rehabilitacji Dobry Brat położone jest w miejscowości Osiek na Pomorzu i specjalizuje się w rehabilitacji pacjentów z chorobami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz tych, którzy cierpią z powodu dysfunkcji układu mięśniowo-szkieletowego i bólów fantomowych.

Po przyjeździe każdy potrzebujący rehabilitacji żołnierz odbył konsultację lekarskie z wyznaczeniem odpowiednich procedur. W Osieku przechodzą rehabilitację żołnierze z urazami ortopedycznymi, neurologicznymi, z ranami postrzałowymi, po minach, ostrzale artyleryjskim. Masaże, siłownie, terapie indywidualne – wszystkie te procedury są całkowicie bezpłatne dla gości z Ukrainy.

W czasie okresu rehabilitacji żołnierzy w Centrum odwiedzili przedstawicieli diaspory ukraińskiej z Bartoszyc oraz miasta Gdańska. Także dla gości z Ukrainy zorganizowano wycieczkę Gdańskiem. Oni także spotkali się z konsulem-kierownikiem Konsulatu Ukrainy w Gdańsku panem Łewem Zacharczyszynym. Zorganizowano także wycieczkę naszym żołnierzy do zamku Krzyżackiego w Malborku. A także przygotowano w ostatnim dniu przed odjazdem, bardzo wzruszający koncert, który został zorganizowany w Centrum „Dobry Brat” przez diasporę ukraińską.

Jak zawsze wielkie podziękowanie i szacunek, tym osobom, którzy starają się pomóc rannym żołnierzom oraz organizatorom i dobroczyńcom, bez którym nie dałoby się zorganizować tak dobrą sprawę. A naszym wojskowym – jak szybciej wrócić do zdrowotnego stanu, a całej Ukrainie – aby najeźdźcy ze wschodu jak najszybciej zostawili ziemi ukraińskie.

Walentyna Jusupowa, 7 kwietnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code