Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej na Podolu

Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej na Podolu

W diecezji kamieniecko-podolskiej trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. 7 maja Matka Boża w fatimskiej figurze przybyła do Winnicy, gdzie zatrzymała się przez następne dwa dni w kaplicy pw. Ducha Świętego.

Towarzyszył figurze o. Rafał Strzyżewski OMI, który w asyście proboszcza ks. Sergiusza Toberta oraz seminarzystów Redemptoris Mater wprowadził ją do środka świątyni. Przed Winnicą figura zdążyła odwiedzić Latyczów, Chmielnik i Lityn, a do końca września zatrzyma się także w większości innych parafii diecezji.

Po wniesieniu figury do kaplicy ks. Sergiusz ubrał jej na głowę koronę, wniesioną przez miejscową dziewczynkę z parafii a o. Rafał złożył na rękach figury różaniec. Przed Mszą świętą  zebrani w kaplicy wierni pomodlili się litaniami do Matki Boskiej, po których oblat przypomniał, że figura Matki Bożej, która w ubiegłym roku odwiedziła Majdan w Kijowie, prosiła dzieci, którym objawiła się w 1917 roku, żeby szczególnie modlili się za Rosję.

Nie modlimy się do kawałka plastiku, lecz za pośrednictwem tej figury kierujemy nasze prośby do Matki Bożej, szczególnie wspominając jej ziemskie objawienie się w Portugalii – mówił o. Rafał. Zachęcał, by całą rodziną wspólnie modlić się na różańcu i prosić Matkę Przenajświętszą o pokój na Ukrainie. Gość zachęcił by w następujących dwóch dniach także przychodzić ze swoimi prośbami przed figurę Matki Bożej do kaplicy pw. Ducha Świętego, gdzie ona będzie dostępna dla wiernych przez cały dzień. – Nie bójcie się ucałować figury, chociaż to czasami bardzo trudny gest. Nie każdy chce ucałować drugiego, i nie każdy da się ucałować – podkreślał.

Po Mszy św. każda rodzina otrzymała piękny obraz figury Matki Bożej Fatimskiej. W następnych dwóch dniach po Mszy z udziałem figury można będzie dostać także lekturę duchowną oraz różaniec.

Fatimskie objawienia Matki Bożej słyną na całym świecie. Peregrynacja figury Ukrainą przygotowuje wiernych do uroczystych obchodów 100-lecia tych wydarzeń, które przypadają na rok 2017.

Peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej zakończy się 26 września w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, w tym samym, gdzie rozpoczęła się jej podróż przez Podole.

Jerzy Wójcicki, 08.05.15 r.

 


{morfeo 834}

{youtube}{/youtube}