Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Terroryści na Donbasie ukrywają przenośne wyrzutnie w śmieciarkach

Terroryści na Donbasie ukrywają przenośne wyrzutnie w śmieciarkach

Źródło - autoconsulting.uaPrzenośna wyrzutnia pocisków rakietowych „Grad”, przystosowana do prowadzenia wojny partyzanckiej i często stosowana przez prorosyjskich terrorystów podczas ostrzału Doniecka, została zlokalizowana przez miejscową aktywistkę Ludmiłę Czajkę.

Na swoim profilu na FB opublikowała ona zdjęcie śmieciarki za burtą której jest schowana wyrzutnia pocisków. Tym samym został potwierdzone kłamstwo terrorystów o „koczującej ulicami Doniecka śmieciarce Prawego Sektora”.

Zdjęcie samochodu do przewozu śmieci, zaopatrzonego w wyrzutnię „Grad”, przed którą stoją terroryści, pojawiło się w Sieci właśnie w momencie rozpoczęcia nowej fali ostrzału ulic miasta.

W Stanach Zjednoczonych i Europie istnieje dużo systemów ostrzegania przed podobnymi wyrzutniami. W Iraku i Afganistanie żołnierze, dysponujący podobnym sprzętem byli w stanie bardzo precyzyjnie likwidować stanowiska islamistów, ostrzeliwujących kolumny samochodów. Amerykańskie systemy zainstalowane na pojazdach MRAP są w stanie trafić z odległości prawie kilometra w okno bloku mieszkalnego, nie uszkadzając inne części budynku.

Na Ukrainie podobny sprzęt jeszcze się nie pojawił, wbrew deklaracjom zachodnich partnerów.

Słowo Polskie, 22.07.15 r.